Magda Anioł

Na początku było ... country. Ale szybko się okazało, że to nie ta droga. Do dzisiaj zdarza się konferansjerom zapowiadając występ ze szczegółami opisywać country,owy okres, a bywa, że Magda zostaje przedstawiona jako wokalistka country. W internecie wciąż funkcjonuje jej country,owa strona sprzed 100 lat. Nikt nie wie, jak ją ściągnąć. A tak wiele się zmieniło, wydarzyło. Był taki okres w życiu Magdy, że pogubiła się na dobre. Zrozumiała, że własnymi siłami niewiele może zrobić. Zaczęły się wielogodzinne rozmowy z przyjaciółmi, powolne budzenie się tej wiary, że jest Ktoś, pierwsza po 12 latach spowiedź, Eucharystia. To co działo się w jej wnętrzu, nie mogło nie mieć wpływu na muzykę. Pierwsze koncerty na których "wieje Duch" dały tą niesamowitą świadomość, że już śpiewa się i gra nie tylko dla siebie, ale także, a może przede wszystkim dla Boga i dzięki Bogu.

Na scenie chrześcijańskiej debiutowaliśmy płytą "Kiedy dusza śpiewa" dołączoną do kwartalnika "RuaH". To świętej pamięci Janusz Kotarba (redaktor naczelny) pierwszy wyciągnął do nas rękę. Mówimy o nim "muzyczny ojciec". Tak się zaczęło. Zauważyli nas, polubili, docenili. Całkiem fajny start. Zaczęło się granie, zajawki w mediach. Magda dostała nagrodę Tuba Dei dla wokalistki roku. Miło.

Następna płyta to "Ani oko, ani ucho". Z niej pochodzi Zaufaj - piosenka, która (również z teledyskiem) towarzyszyła Ojcu Świętemu w jego, jak się okazało, ostatniej wizycie w Polsce.

Było też Toronto i Światowe Dni Młodzieży - nigdy wcześniej i nigdy później nie byliśmy tak blisko Jana Pawła II. W każdym tego słowa znaczeniu.

No i rodzi się trzecia płyta - "Do góry nogami". Jest kolejna wizyta w Kanadzie na festiwalu muzyki chrześcijańskiej. Jest też coś wyjątkowego - pierwszy w Polsce wydany na DVD koncert ewangelizacyjny. Adam Grabolus dał pomysł. Trochę szalony. Ale udało się.

Rok 2005 - dzieją się rzeczy, które z zapartym tchem obseruje cały świat. Trudno nie zareagować. Wydajemy maxisingiel "LOLEK" w całości poświęcony nieobecnemu już wśród nas Ojcu Świętemu. Potem ukazuje się nowa płyta - "Naprawdę. Msza młodych" inspirowana formą Mszy Świętej. Ciąg dalszy nastąpi ...

Na scenie chrześcijańskiej znaleźliśmy swoje miejsce. Jest wiele miłych chwil, wydarzeń, sukcesów. Ale, jak mówi Magda, nie warto za bardzo biegać za popularnością. Jest to miłe i zajmujące, ale w gruncie rzeczy próżne. Chodzi o to, byśmy byli chrześcijańską kapelą nie tylko z nazwy. A o to najtrudniej. Chcemy być narzędziami w rękach Najgenialniejszego Artysty. I z taką świadomością chcemy stawać na scenie. Nie chcemy udawać bohaterów, bo nimi nie jesteśmy. Staramy się po prostu robić swoje. Tak jak potrafimy. O owocach decyduje Kto inny. Człowiek sieje. Bóg daje wzrost.

Skład: Magda Adam

Strona www: Magda Anioł

Wydane płyty:

Teksty piosenek wykonawcy: