Tomek Kamiński

skrzypek i wokalista - urodził się w Toruniu 23 sierpnia 1965 r.

Swoje muzyczne doświadczenia zdobywał współtworząc toruński zespół Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez wiele lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Po kilkunastu latach wspólnej pracy, Tomek opuścił zespół i odważył się rozpocząć solową karierę. Już wtedy gotowa była część materiału na jego autorską płytę, na który złożyły się piosenki, w których Tomek chciał mówić o tym, co dla niego ważne. Była to decyzja trudna, ale - jak mówi sam artysta - jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą, tym co się czuje i myśli.

Dnia 7 czerwca 1997 r. premierę miał pierwszy autorski album Tomka Kamińskiego "Małe miłości". Niewątpliwym przebojem tej płyty jest piosenka "Ty tylko mnie poprowadź", nie tylko dzięki znakomitemu teledyskowi, ale - może przede wszystkim - dzięki koncertowym wykonaniom, które poruszają publiczność, śpiewającą refreny razem z artystą. Piosenka ta otrzymała tytuł piosenki roku 2000 w Radiu Maryja. Do tej pory sprzedało się prawie 20.000 kopii tego albumu.

Tomek, wraz ze swoim zespołem, gra bardzo wiele koncertów (w 2001 roku było ich ponad osiemdziesiąt). Wszędzie przyjmowany jest niezwykle entuzjastycznie. Może dlatego, że publiczność wreszcie może posłuchać znakomicie grających muzyków, ciekawych piosenek, łatwo wpadających w ucho melodii, które już od pierwszych taktów refrenu są śpiewane razem z artystą i - co jest na naszym rynku muzycznym rzadkością - niebanalnych i często dowcipnych tekstów, których autor, Tomek Kamiński, potwierdza, że wychował się w tradycji i kulturze chrześcijańskiej.

Tomek Kamiński nie lubi określać swojej działalności "koncertami", lecz woli mówić, że są to spotkania. Ponieważ najczęściej są to spotkania z młodzieżą, Tomek - już poza koncertami - odpowiada na pytania, przybliża myśli zawarte w śpiewanych tekstach, opowiada o swoich doświadczeniach muzyka, męża, ojca i chrześcijanina.

Skład: Jacek Pelc
(ur. 1959 w Bydgoszczy), www.pelc.polishjazz.com perkusista, kompozytor, aranżer, bandleader, sound engineer, recenzent, nauczyciel, wydawca... i nie tylko.

Piotr Olszewski
(ur.1965 w Bydgoszczy), Szkołę Muzyczną II st. ukończył w Toruniu, w klasie gitary

Grzegorz Nadolny
po prostu basista... i nie tylko

Strona www: Tomek Kamiński

Teksty piosenek wykonawcy: