Siewcy Lednicy

Piotr i Marcin poznali się na Jamnej. I to właśnie tam narodził się pomysł, by śpiewem i tańcem nieść Dobrą Nowinę. Później do zespołu dołączali kolejni muzycy. Skład kilkakrotnie się zmieniał. Dziś obok Piotra Ziemowskiego i Marcina Pokusy zespół tworzą: Ania Pokusa, Kuba Topór, Marcin Rausz, Kamil Ziemowski, Marcin Chenczke i Damian Kujawski. Lista ta nie jest zamknięta, bowiem Siewcy współpracują z wieloma muzykami, którzy podobnie jak oni pragną rozwijać swój ewangeliczny talent, chwaląc Pana śpiewem i muzyką i nie boją się odległości, bowiem Siewcy Lednicy to grupa której członkowie pochodzą z różnych stron Polski, nie tylko z Poznania, ale także z Żywiecczyzny oraz Podhala.

Siewcy Lednicy zadebiutowali w 2000 roku piosenką "Tańcem Chwalmy Go" na IV Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Lednicą i od tej chwili czerwcowe spotkania, nie mogą odbyć się bez nich. Inspiracją do tworzenia muzyki i tekstów są słowa Jana Pawła II, duchowego opiekuna spotkań, który co roku kierował do zgromadzonej młodzieży swoje przesłanie.

Zespół niejednokrotnie przemierza setki kilometrów: samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem, aby o Lednicy dowiedzieli się wszyscy, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Grali i Janowi Pawłowi II jak i Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn "Nie lękajcie się"; ale spotkać ich można przede wszystkim na koncertach w małych i większych miastach w Polsce.

Skład: Marcin Pokusa - śpiew, skrzypce
Piotr Ziemowski "Żarówa" - śpiew, gitara, instrumenty perkusyjne
Anna Pokusa - vocal
Kuba Topór "Grzybek" - skrzype, sekund, śpiew
Marcin Chenczke "Motyl" - kontrabas, gitara basowa
Marcin Rausz - perkusja, instrumenty perkusyjne
Damian Kujawski - akordeon
Kamil Ziemowski - saksofon

Strona www: Siewcy Lednicy

Wydane płyty:

Teksty piosenek wykonawcy: